BEZPIECZNE PODRÓŻOWANIE

W dniu 19 maja wychowankowie udali się na wycieczkę na dworzec autobusowy w naszym mieście. Podczas wycieczki wychowankowie dowiedzieli się o zasadach bezpiecznego podróżowania, które  wymaga zachowania szczególnej ostrożności ze względu na duży ruch, tłok i pośpiech. Najważniejsze zasady to: ochrona bagażu przed kradzieżą, unikanie przygodnych znajomości oraz korzystanie z oficjalnych informacji o odjazdach i przyjazdach. Celem naszej wyprawy było również zwiedzanie dworca – kas biletowych, poczekalni, czytelni, tablic informujących o przyjazdach i odjazdach autobusów.