W środę 20.05.2026r. grupy wychowawcze udały się do największego Muzeum Zabawy i Zabawek w Polsce w którym znajdują się tysiące eksponatów od porcelanowych lalek i misiów po kolejki, modele i zabawki PRL-u. Wychowawcy mogli wrócić do czasów swojego dzieciństwa. Wychowankowie z zainteresowaniem słuchali przewodnika podczas wystawy dawnych zabawek, podziwiali ekspozycję, poznali historię tworzenia zabawek. Brali również udział w grze integracyjnej rozwijającej kompetencje społeczne, umiejętności matematyczne z elementami handlowania. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych. Było dużo pozytywnych emocji i wspaniałej zabawy dla wszystkich. Głównym celem wyjścia była edukacja przez zabawę, która łączy rozwijanie kreatywności dzieci z poznawaniem historii i kultury. Przybliżenie dzieciom realiów minionych epok. Poznanie rzemiosła z procesem projektowania i tradycyjnej produkcji zabawek. Budowanie umiejętności współpracy w grupie rówieśniczej. Dziękujemy i liczymy na owocną współpracę z Muzeum. Z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do placówki.
