„Film to życie, z którego wymazano plamy nudy” - Alfred Hitchcock
Współczesny świat oferuje nam wiele możliwości technicznych. Dzisiaj film – z odpowiednimi efektami można obejrzeć w domu: przed telewizorem, na tablecie, telefonie – w towarzystwie lub w pojedynkę. W kinie fajne jest to, że mamy obok siebie tłum ludzi, którzy tak, jak my przeżywają poszczególne sceny, ale nade wszystko swoją obecnością stwarzają właściwą dla tego miejsca atmosferę…
Mając to na uwadze, w dniu 10 marca br. chętni wychowankowie drugiej, szóstej i siódmej grupy wychowawczej wybrali się na popołudniowy seans do kina na film „100 dni do matury”.
„100 dni do matury” to wciągająca opowieść o pierwszych ważnych wyborach, przyjaźni i gotowości do zmian z udziałem topowych polskich influencerów. Kapsel to imprezowicz z klasy maturalnej, dla którego znacznie ważniejsza niż egzamin dojrzałości jest paczka bliskich znajomych. Gdy dociera do niego, że zakończenie liceum oznacza również rozpad jego ekipy, postanawia pokrzyżować wszystkim studenckie plany i podarować jeszcze jeden rok wspólnej beztroski. Aby ocalić przyjaciół od trudów wkraczania w dorosłość, zamierza włamać się do innowacyjnego systemu Ministerstwa Edukacji i zmienić wyniki matur. Do brawurowej akcji angażuje grupę licealistów z najmniejszymi szansami na zdanie matury oraz… dawno niewidzianego, pełnego kontrowersyjnych życiowych mądrości dziadka.
Celem wycieczki było m.in.
- kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej,
- kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych,
- integracja wychowanków i wzmacnianie więzi koleżeńskiej,
- zagospodarowanie czasu wolnego wychowanków.
Ponadto program wycieczki zakładał realizację treści ścieżek edukacyjnych:
- edukacji prozdrowotnej – kultura zachowania w kinie,
- edukacji medialnej – historia kina, rola kina we współczesnym świecie.
Po seansie zauważyliśmy uśmiechnięte buzie, wszyscy byli w dobrych nastrojach i ochoczo dyskutowali na temat obejrzanego filmu, co pozwoliło nam wysnuć wniosek, że wyjście było udane i należy je powtórzyć.
Droga młodzieży, czekamy na kolejne Wasze propozycje, dorzucimy swoje i podążymy w kierunku nowej przygody!