W dniu 19.05.2026r. wychowankowie uczestniczyli w konkursie wiedzy regionalnej pt. „Kielce i Świętokrzyskie”, przeprowadzonym w formie interaktywnego quizu w aplikacji Kahoot. Celem wydarzenia było poszerzenie wiedzy uczestników na temat miasta Kielce oraz województwa świętokrzyskiego, a także rozwijanie zainteresowania historią, kulturą i atrakcjami regionu.
Spotkanie rozpoczęło się od projekcji krótkiego filmu promującego Kielce oraz województwo świętokrzyskie. Materiał audiowizualny przybliżyły wychowankom najważniejsze zabytki, atrakcje turystyczne, miejsca rekreacyjne oraz walory przyrodnicze regionu. Uczestnicy mogli zobaczyć m.in. Kadzielnię, Święty Krzyż, Sandomierz, Chęciny czy JuraPark w Bałtowie. Film stanowił ciekawe i inspirujące wprowadzenie do dalszej części konkursu.
Następnie wychowankowie przystąpili do quizu przygotowanego w aplikacji Kahoot. Pytania dotyczyły między innymi symboli miasta Kielce, znanych miejsc i zabytków regionu, atrakcji turystycznych, historii oraz charakterystycznych elementów kultury świętokrzyskiej. Uczestnicy odpowiadali na pytania indywidualnie, wykorzystując urządzenia multimedialne. Konkurs przebiegał w atmosferze zdrowej rywalizacji i dużego zaangażowania.
Wychowankowie wykazali się dobrą znajomością regionu oraz dużą aktywnością podczas wykonywania zadań. Interaktywna forma zajęć sprawiła, że uczestnicy chętnie brali udział w konkursie, a elementy grywalizacji dodatkowo motywowały do skupienia i szybkiego udzielania odpowiedzi.
Po zakończeniu quizu nastąpiło podsumowanie wyników oraz omówienie najciekawszych pytań. Uczestnicy mieli możliwość utrwalenia zdobytej wiedzy i wymiany swoich spostrzeżeń dotyczących regionu świętokrzyskiego. Wszyscy zgodnie podkreślili, że taka forma nauki była atrakcyjna i interesująca.
Na zakończenie konkursu wszyscy uczestnicy z rąk pani kierownik ds. opiekuńczo-wychowawczych, Doroty Mietelskiej, otrzymali dyplomy oraz nagrody. Pozostali uczestnicy zostali poczęstowani słodkim upominkiem. Miejsca na podium zajęli:
- I miejsce – MARTYNA P. gr.VII
- II miejsce – NIKOLA C. gr.VI
- III miejsce – NATASZA R. gr.VII
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za zaangażowanie i aktywny udział w konkursie. Zachęcamy wychowanków grup wychowawczych do uczestnictwa w kolejnych konkursach i wydarzeniach organizowanych w placówce.
Głównym celem konkursu było pogłębianie wiedzy o Kielcach i województwie świętokrzyskim, rozwijanie zainteresowań regionalnych oraz kształtowanie postawy świadomego uczestnictwa w kulturze lokalnej. Ważnym elementem było również doskonalenie umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii i narzędzi multimedialnych oraz rozwijanie zasad fair play podczas rywalizacji.
Organizatorki konkursu:
- p. Barbara Łata
- p. Jolanta Krajewska
- p. Wiktoria Sobura
